Prodejna aktuálně uzavřena z důvodu nařízení vlády, ale stále slouží jako VÝDEJNÍ MÍSTO. Prodej online funguje na 100 %. Expedujeme každý den a naši kočárkoví specialisté jsou připraveni na chatu i telefonu vám s čímkoliv poradit. 

Kočárky do lehčího terénu?

Jak vybrat kočárek do lehčího terénu? Důležitý je podvozek a kola

Bydlíte na vesnici, nebo patříte mezi aktivní rodiče, kteří už se nemohou dočkat dlouhých procházek v lehčím terénu? Zvolte takový kočárek, který si poradí v terénu a vy se příliš nenadřete. Dáme vám pár tipů, na co se zaměřit.

Na konstrukci záleží

Při výběru kočárku je vždy důležité, aby byl lehký, ale zároveň stabilní a dobře ovladatelný. U terénního kočárku je tento parametr ještě důležitější. Jestliže se nechystáte zdolávat mimořádně náročné terény, ale budete jezdit například polními nebo lesními cestami, dbejte na to, aby byla konstrukce pevná a stabilní. Zároveň by měla být lehká, abyste se s kočárkem příliš nenadřeli.

Kočárek by měl být stabilní a nepřeklápěl se na nerovnoměrném terénu. K tomu je důležité kvalitní odpružení. Miminko sice při drncání lépe usíná, ale při delší procházce byste z něho mohli „vytřást duši“.

Kolečka musí něco vydržet

Dále se zaměřte na kolečka. Ta by si měla poradit s nerovností terénu, a hlavně být odolná vůči ostřejším předmětům, jako jsou například kameny. Obecně platí, že čím větší mají kola průměr, tím náročnější terén zvládnou. Zatímco dříve byla nejoblíbenější nafukovací, dnes je pomalu vytlačují pevnější gelová kola. Ta mají výhodu v odolnosti, protože je nemůžete píchnout a mají velmi dobré jízdní vlastnosti.

Jestliže jsou kolečka otáčecí, měla by se dát zaaretovat. To je důležitá vlastnost, protože při protáčení se s kočárkem v terénu špatně manipuluje.

Sluneční clona a další vychytávky

Při dlouhých procházkách vás může zaskočit počasí. A jak se říká, štěstí přeje připraveným. Aby dítě bylo v pohodlí při slunci, dešti, větru i mrazu, zvolte kočár s bohatou výbavou. Skvělou vychytávkou je sluneční clona v nánožníku. Dítě ochrání před ostrými slunečními paprsky. Praktická je také možnost otáčení korbičky po a proti směru jízdy. Zejména větší děťátko rádo sleduje dění kolem sebe, ale občas chce mít výhled na rodiče. A pokud se při procházkách střídáte, využijete výškově nastavitelné madlo. A nezapomeňte na uzavíratelný koš, abyste po cestě neztratili nezbytnosti, které v něm povezete.

Tyhle kočárky vás v terénu nezklamou

Vybrali jsme pro vás kočárky, které můžete bez problémů zvolit do lehkého terénu. Nejlepší službu vám poskytne kočárek ve dvojkombinaci nebo trojkombinaci, který poslouží od narození miminka až do jeho tří let.

-spolehlivý Expander Enduro 

-elegantní a přesto stabilní Apus

-Dada Paradiso Max500 si v terénu poradí

 

 

Přihlášení zavřít